Наша перемога!

15 червня 2022

Дорогі друзі!

Ми віримо у нашу Перемогу і знаємо, що вона буде! Молодий розпочинає продаж квитків на першу виставу мирного часу! Ми ще не знаємо який це буде місяць і день, ми не знаємо назви цієї вистави, але ми точно знаємо що вона відбудеться! Кожен, хто любить Молодий та вірить, що театр вистоїть у ці скрутні часи може придбати квиток на цю виставу! Придбавши цей квиток зараз, ви допоможете театру вижити та перемогти! Кошти будуть спрямовані на пітримку життєздатності театру у військовий час. Разом переможемо!

Дорогі друзі, до зустрічі на першій виставі миру!

Наша Перемога – свято життя!

Dear friends!

We believe in our victory, and we know that it will be! The Molodyy Theatre starts selling tickets for the first show of peacetime! We do not know yet what month and day it will be, we do not know the name of this play, but we know for sure what will happen!

Anyone who loves the Molodyy Theatre and believes that the theatre will survive in these difficult times can buy a ticket to this show! By purchasing this ticket now, you will help the theatre to survive and win! The funds will be used to maintain the viability of the theatre in wartime. Let's win together!

Dear friends, see you at the first show of peace! 

Our Victory is a celebration of life!

Наша перемога!