Камені спотикання/Stolpersteine

Камені спотикання/Stolpersteine
Камені спотикання/Stolpersteine
Камені спотикання/Stolpersteine
Камені спотикання/Stolpersteine

Репертуар

Про виставу
Жанр – 
Документальна вистава
Автор – 
Hans-Werner Kroesinger, Regine Dura
Режисер – 
Hans-Werner Kroesinger
Художник-постановник – 
Rob Moonen
Художнє співробітництво – 
Regine Dura
Музичне рішення – 
Daniel Dorsch
Драматург – 
Annalena Schott, Jan Linders
Тривалість вистави – 
2 год. 20 хв. (без антракту)
Прем'єра – 
21 червня 2015

Вистава від Badisches Staatstheater (Карлсруе) у рамках проекту «Театр – Діалог культур: співробітництво з країнами Східної Європи»

Невеличкі камінці в пам’ять про жертви нацизму. «Камені спотикання» встановлюють наші сучасники по всьому світі, щоб ніколи не забути історію. Вони нагадують про євреїв, ромів, лівих та всіх тих, хто постраждав від рук справжніх катів. Провокативний театр, в якому актори з Німеччини досліджують трагічні наслідки нацистських агресій. Розбирають документи та нотаріальні свідчення про знущання і смерті мільйонів невинних людей. Відсторонюються від звичних театральних прийомів та дивним чином створюють ідеальну атмосферу тотального дискомфорту. Такі теми зазвичай замовчують, їх уникають. Але до рук відчайдухів з театру Badisches Staatstheater потрапляє мікрофон...

Частина 1: вступ у фойє.

Частина 2: безпосередня присутність на сцені.

Частина 3: глядацька зала.

Частина 4: глядачам буде запропоновано ознайомитися з архівними документами на сцені.

Вистава німецькою мовою, з українськими субтитрами. 

По завершенню вистави відбудеться публічна дискусія, яка буде сприяти діалогу щодо наповнення вистави, форми та її структури між аудиторією та виконавцями.

Показ вистави  проводиться за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Європейської театральної конвенції.

***

Цьогорічний проект, що проходитиме в Україні протягом листопада-грудня 2018 року, включатиме різні події: зустріч стипендіатів Європейської театральної конвенції, діалог з представниками українських театрів та місцевих зацікавлених сторін, гастрольні виступи німецьких театрів.По завершенню кожної гастрольної вистави відбудеться публічна дискусія, що сприятиме діалогу щодо наповнення вистави, форми та її структури між аудиторією та виконавцями.

З 2014 року програма «Театр – Діалог культур: співробітництво з країнами Східної Європи» підтримує митців та театри України й інші країни східної Європи у їхніх зусиллях налагодити процес плідних обмінів та співпрацю з колегами по всій Європі. Завдяки цьому проекту Європейська Театральна Конвенція прагне відкрити нову перспективу для молодих українських театральних майстрів, а також посилити театр як публічний та демократичний простір, відкритий для обмінів та рефлексій.

Європейська театральна конвенція (ЄТК) – це некомерційна членська організація та мережа європейських державних театрів, заснована в 1988 році з метою створювати, захищати та заохочувати театральне мистецтво і його мовне розмаїття в Європі та за її межами. ЄТК представляє більше 40 театрів у 25 країнах,  8 000 000 театралів, більш ніж 11 000 платників податків, зайнятих в громадських театрах, тисячі художників в 20 країнах та 16 000 вистав і громадських подій в рік.

 

Дійові особи та виконавці
Marthe Lola Deutschmann
Antonia Mohr
Jonathan Bruckmeier
Gunnar Schmidt
Фестивалі / Нагороди
2016
Фестиваль "Theatertreffen" у Берліні. Вистава увійшла в десятку найцікавіших нових вистав року у німецькомовних країнах.
Коментарі